Black SEO – czyli o zasadach fair play w pozycjonowaniu

Pozycjonując stronę internetową należy się starannie wystrzegać działań niedozwolonych i nieuczciwych. Nazywa się je black SEO. Nieetyczne pozycjonowanie ma jeden cel: jak najszybciej umieścić stronę internetowa możliwie wysoko w wynikach wyszukiwania, bez względu na metody. Do najczęściej stosowanych chwytów z dziedziny black SEO należy sztuczne przesycenie strony słowami kluczowymi, celowo niewłaściwy dobór słów kluczowych, które co prawda są niezgodne z tematyką strony, ale windują ją w wyszukiwarkach, albo też nieprawdopodobnie duża liczba linków do strony, która istnieje od niedawna. Żeby wyeliminować takie postępowanie wprowadzono kilka podstawowych zasad pozycjonowania fair play. Najskuteczniejszą metodą na powstrzymanie osób pragnących w ten sposób wybić się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania w jak najkrótszym czasie, okazały się konsekwencje w postaci nałożenie bana na stroną internetową. Jakie są dobre strony internetowe? Jak tworzyć strony www, bo dobra strona www jest potrzebna niebywale. Dzisiaj pozycjonowanie stron to podstawa o czym wiedzą firmy doskonale.

Skutki dla nieetycznego pozycjonera bywają opłakane. Najmniej bolesną karą jest po prostu obniżenie pozycji strony w wynikach wyszukiwania przez algorytmy używane przez wyszukiwarki internetowe. Najgorszy natomiast jest zupełny ban, skutkujący tym, że strona zostaje szybko i skutecznie usunięta z wyników wyszukiwania. Internet jej po prostu nie widzi. A jeśli jest niewidoczna, to staje się zupełnie nieprzydatna – nie rejestruje żadnych odwiedzin i nie może generować żadnego dochodu. Taka przestroga działa wyjątkowo skutecznie i szybko zniechęca ewentualnych amatorów nieuczciwych praktyk. Czarne metody pozycjonowanie przynoszą efekty, jednak zazwyczaj efekt jest krótkotrwały. Jeżeli zależy nam na dłuższym efekcie a w perspektywie na lepszych zarobkach z naszej strony internetowej to zdecydowanie odradzam czarne metody. Bardzo szybko mogą obrócić się przeciwko nam. Oczywiście jest to stwierdzenie ze wskazaniem na mogą. Nie ma pewności że się uda ale również jest spora szansa na to że się nie uda.

Dodaj komentarzSzukaj

Najnowsze komentarze

Chmura tagów

Indeksowanie witryn.

    Indeksowanie stron internetowych jest zadaniem, które wykonywane jest przez roboty wyszukiwarek, które co jakiś czas pojawiają się na każdej stronie. Roboty indeksujące w momencie pojawienia się na witrynie natychmiastowo przystępują do analizowania treści na niej się znajdujących. To jednak nie wszystko czym się zajmują. Pod uwagę biorą także takie aspekty jak składnia oraz rodzaj znaczników, którymi treść jest objęta. Warto wiedzieć, co robić by niektóre elementy zostały lepiej zauważone przez roboty. Szczególnie są one wrażliwe na znaki semantyczne oraz . Warto jest więc umieszczać je w najbardziej newralgicznych miejscach naszej strony internetowej. Roboty indeksujące są ciekawym pomysłem największych na świecie wyszukiwarek internetowych. Są to nic innego jak specjalne programy, które są uruchomiana i kierowane na stronę, która charakteryzuje się dużą zawartością linków zewnętrznych. Najczęściej roboty swoją pracę rozpoczynają na katalogach stron. Tam linków jest zdecydowanie najwięcej. Jest to najlepsze miejsce na początek. Oczywiście początkiem pracy każdego robota indeksującego jest taki katalog, który jest bardzo mocno promowany przez daną wyszukiwarkę. Samo indeksowanie polega na zapisywaniu w bazie wyszukiwarki naszej witryny, która trafia do grupy stron z takimi samymi przeanalizowanymi frazami. Potem na podstawie tych danych ustalana jest jej pozycja w wynikach organicznych. Wielu pozycjonerów wiele dałoby za to by wiedzieć jakimi algorytmami kierują się wyszukiwarki przy programowaniu robotów. Niestety jednak wiedza ta jest dla niemal wszystkich ogromną tajemnicą. Można powiedzieć, że wszystkie algorytmy znane są tylko kilku wysoko postawionym osobom w wyszukiwarkach. Tajemnica ta jest pilnie strzeżona i raczej nie wpływa na światło dzienne. Jeżeli już wypłynie to i tak algorytmy zmieniane są co jakiś czas i wszystko wtedy trzeba zaczynać od nowa. Mimo wszystko pozycjonerzy starają się wymieniać doświadczeniami i przemyśleniami na specjalistycznych forach. Często jest to bardzo pomocne.