Dodatkowe badania rynku przed reklamą.

Jeszcze kilka lat temu, do wielu firm docierały materiały informacyjne, na temat możliwości reklamy w czasopismach i lokalnej prasie. Dzisiaj, coraz częściej z przedsiębiorcami umawiają się przedstawiciele witryn internetowych, które gwarantują skuteczność reklamy na ich stronach. O ile niechętnie podchodzimy do przedstawicieli, którzy zajmują się sprzedażą bezpośrednia, o tyle w takim przypadku, powinniśmy poświecić im trochę czasu. Reklama internetowa, to bardzo dobry sposób dotarcia do określonej grupy klientów. Zanim jednak zdecydujemy się na jakakolwiek stronę, gdzie mamy zamieścić reklamę, powinniśmy dowiedzieć się o niej więcej. W niektórych miastach działa kilka lokalnych stron. Każda z nich, zawiera informacje o danej miejscowości, na każdej znajdują się tez reklamy lokalnych przedsiębiorców. Musimy jednak zastanowić się, która witryna najbardziej nam odpowiada.

Przejrzyj, jakie branże reklamują się tam najczęściej, jaka jest grupa odbiorców tej strony. Dużo o stronie, powie ci tez ilość odwiedzin od początku jej powstania, lub dane statystyczne z ostatnich tygodni.   Popytaj tez znajomych , na którą z wymienionych przez ciebie stron, wchodzą najczęściej. Z witrynami lokalnymi, jest jak z radiem. Sa te, które maja dużą słuchalność i te, które prawie nie liczą się na danym rynku. Rozeznanie na rynku lokalnym jest niezbędne, przed opracowaniem kampanii reklamowej. Możesz tez porozmawiać ze specjalistami, którzy zajmują się badaniem rynku. Takie firmy, specjalnie dla ciebie zrobią badania na temat docelowej grupy  klientów. Uzyskane dane, pomogą ci natomiast wybrać odpowiedni kanał promocyjny, a co się z tym wiąże, odpowiednia stronę internetowa, na której umieścisz swoja reklamę. Dodatkowe badania, to dodatkowe koszty, jednak pozwolą ci na bardziej precyzyjne, opracowanie kampanii internetowej. Nie chcesz przecież reklamować swoich usług w miejscu, do którego nie zaglądają twoi potencjalni klienci. Trafne jest stwierdzenie, ze aby zyskać, trzeba trochę wydać.

 

Dodaj komentarzSzukaj

Najnowsze komentarze

Chmura tagów

Indeksowanie witryn.

    Indeksowanie stron internetowych jest zadaniem, które wykonywane jest przez roboty wyszukiwarek, które co jakiś czas pojawiają się na każdej stronie. Roboty indeksujące w momencie pojawienia się na witrynie natychmiastowo przystępują do analizowania treści na niej się znajdujących. To jednak nie wszystko czym się zajmują. Pod uwagę biorą także takie aspekty jak składnia oraz rodzaj znaczników, którymi treść jest objęta. Warto wiedzieć, co robić by niektóre elementy zostały lepiej zauważone przez roboty. Szczególnie są one wrażliwe na znaki semantyczne oraz odzież, koszulki: szyjemyreklamowe.pl i badania marketingowe, badania satysfakcji klienta twojasystent24.pl/badania-marketingowe/ . Warto jest więc umieszczać je w najbardziej newralgicznych miejscach naszej strony internetowej. Roboty indeksujące są ciekawym pomysłem największych na świecie wyszukiwarek internetowych. Są to nic innego jak specjalne programy, które są uruchomiana i kierowane na stronę, która charakteryzuje się dużą zawartością linków zewnętrznych. Najczęściej roboty swoją pracę rozpoczynają na katalogach stron. Tam linków jest zdecydowanie najwięcej. Jest to najlepsze miejsce na początek. Oczywiście początkiem pracy każdego robota indeksującego jest taki katalog, który jest bardzo mocno promowany przez daną wyszukiwarkę. Samo indeksowanie polega na zapisywaniu w bazie wyszukiwarki naszej witryny, która trafia do grupy stron z takimi samymi przeanalizowanymi frazami. Potem na podstawie tych danych ustalana jest jej pozycja w wynikach organicznych. Wielu pozycjonerów wiele dałoby za to by wiedzieć jakimi algorytmami kierują się wyszukiwarki przy programowaniu robotów. Niestety jednak wiedza ta jest dla niemal wszystkich ogromną tajemnicą. Można powiedzieć, że wszystkie algorytmy znane są tylko kilku wysoko postawionym osobom w wyszukiwarkach. Tajemnica ta jest pilnie strzeżona i raczej nie wpływa na światło dzienne. Jeżeli już wypłynie to i tak algorytmy zmieniane są co jakiś czas i wszystko wtedy trzeba zaczynać od nowa. Mimo wszystko pozycjonerzy starają się wymieniać doświadczeniami i przemyśleniami na specjalistycznych forach. Często jest to bardzo pomocne.