Dodawanie stron do indeksów.

By strona internetowa była lepiej widoczna dla robotów indeksujących warto jest dodawać ją do najważniejszych katalogów sieciowych. Obecnie pomocne w tym celu mogą się okazać automaty, które potrafią to zrobić za nas. Jednak zawsze najlepiej jest robić to ręcznie, ponieważ wtedy mamy zdecydowanie większą kontrolę nad całym procesem. Katalogów jest wiele. Niektóre są płatne, niektóre zaś darmowe. Dobrze jest wiedzieć, które mogą się okazać dla nas najbardziej korzystne. Najlepszymi katalogami dla naszej strony są katalogi tematyczne. Do nich należy linkować w pierwszej kolejności.

Idealny katalog to taki, który posiada wysoki Page Rank. Jest to ranking, który określa jakość witryny. Im jest on wyższy tym dla nas lepiej. W Polsce najwyższe rankingi posiadają takie strony jak onet.pl czy wp.pl. To takich katalogów warto się zapisać. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym wariantem jest dokonanie darmowego wpisu do katalogu. Jest to rozwiązanie oszczędne, ale posiadające swoje minusy. Chodzi o to, że wpis tego rodzaju może zostać zaakceptowanych przez moderatorów nawet po kilku miesiącach. Znacznie bardziej bezpieczną formą dodawania stron do katalogów jest uiszczenie opłaty. W przypadku najważniejszych katalogów największych polskich portali internetowych cena wpisu może wynosić około dziesięciu złotych. Płatności można dokonać drogą przelewu lub też za pośrednictwem sms-u. Przy dodawaniu stron do katalogów trzeba przygotować sobie opis naszej strony. Ważne by zawierał on najważniejsze słowa kluczowe. Z ich ilością nie należy zbytnio przesadzać. Dobrze jest by było ich trzy lub cztery. Taka ilość jest odpowiednia i nie grozi odrzuceniem wniosku o wpis przez moderatorów, którzy zwracają na to baczną uwagę. . Warto także znaleźć także w katalogach wyszukiwarek internetowych. W Polsce internet zdominowany jest praktycznie przez jedną wyszukiwarkę jaką są Google. W jego katalogu trzeba znaleźć się obowiązkowo. Wpis do najpopularniejszego katalogu DMOZ, jest darmowy.

3 odpowiedzi na „Dodawanie stron do indeksów.

Dodaj komentarzSzukaj

Najnowsze komentarze

Chmura tagów

Indeksowanie witryn.

    Indeksowanie stron internetowych jest zadaniem, które wykonywane jest przez roboty wyszukiwarek, które co jakiś czas pojawiają się na każdej stronie. Roboty indeksujące w momencie pojawienia się na witrynie natychmiastowo przystępują do analizowania treści na niej się znajdujących. To jednak nie wszystko czym się zajmują. Pod uwagę biorą także takie aspekty jak składnia oraz rodzaj znaczników, którymi treść jest objęta. Warto wiedzieć, co robić by niektóre elementy zostały lepiej zauważone przez roboty. Szczególnie są one wrażliwe na znaki semantyczne oraz . Warto jest więc umieszczać je w najbardziej newralgicznych miejscach naszej strony internetowej. Roboty indeksujące są ciekawym pomysłem największych na świecie wyszukiwarek internetowych. Są to nic innego jak specjalne programy, które są uruchomiana i kierowane na stronę, która charakteryzuje się dużą zawartością linków zewnętrznych. Najczęściej roboty swoją pracę rozpoczynają na katalogach stron. Tam linków jest zdecydowanie najwięcej. Jest to najlepsze miejsce na początek. Oczywiście początkiem pracy każdego robota indeksującego jest taki katalog, który jest bardzo mocno promowany przez daną wyszukiwarkę. Samo indeksowanie polega na zapisywaniu w bazie wyszukiwarki naszej witryny, która trafia do grupy stron z takimi samymi przeanalizowanymi frazami. Potem na podstawie tych danych ustalana jest jej pozycja w wynikach organicznych. Wielu pozycjonerów wiele dałoby za to by wiedzieć jakimi algorytmami kierują się wyszukiwarki przy programowaniu robotów. Niestety jednak wiedza ta jest dla niemal wszystkich ogromną tajemnicą. Można powiedzieć, że wszystkie algorytmy znane są tylko kilku wysoko postawionym osobom w wyszukiwarkach. Tajemnica ta jest pilnie strzeżona i raczej nie wpływa na światło dzienne. Jeżeli już wypłynie to i tak algorytmy zmieniane są co jakiś czas i wszystko wtedy trzeba zaczynać od nowa. Mimo wszystko pozycjonerzy starają się wymieniać doświadczeniami i przemyśleniami na specjalistycznych forach. Często jest to bardzo pomocne.