Indeksacja linków.

Indeksacja linków zapleczowych jest sporym problemem dla początkujących pozycjonerów. Mają oni problemy z linkami zwrotnymi, które umieszczane są w najróżniejszych miejscach internetu. Indeksacja linków jest podstawą. Jeżeli link nie zostanie zindeksowany jest dla pozycjonera bezużyteczny i nie ma żadnego wpływu na pozycję w wynikach organicznych. Problemy z zaindeksowaniem linków zwrotnych spotykane są przede wszystkim w przypadku tych linków, które umieszczane są masowo za pomocą różnych programów, które usiłują je dodawać automatycznie. Najczęściej tego rodzaju problemy dotyczą tych linków, które umieszczane są w profilach oraz komentarzach na blogach. Czasem problem ten mają także linki, które umieszczane są w katalogach niższej jakości. Niestety problem z indeksacją może mieć miejsce z linkami wartościowymi, których utrata może być już bolesną stratą. Konieczne jest wzięcie pod uwagę tego, ze ze zdobytych linków dwadzieścia lub trzydzieści procent zostanie zindeksowanych.

Nie jest to wiele i trzeba się zastanowić co zrobić by wyniki te w przyszłości okazały się zdecydowanie lepsze. W celu polepszenia skuteczności coraz częściej używa się specjalnych systemów wspomagających. Są one z reguły płatne, ale dla wielu bardziej opłacalne niż marnowanie pieniędzy na kolejne linki, które i tak potem nie są indeksowane. Programy takie dają również możliwość sprawdzania, czy linki są już zindeksowane. W stu procentach nie da się tego sprawdzić, ale możliwe jest sprawdzenie czy roboty indeksujące odwiedziły już naszą stronę z naszym linkiem. Do tego celu służą kanały RSS. Informują one o nowych treściach, które umieszczane są na blogach. Specjalny plik umieszczany jest wtedy na serwerze i za pomocą odpowiednich programów możemy wejść w posiadanie specjalnej subskrypcji. Pozycjoner stwarza w nim osobny kanał RSS, który służy do umieszczania linków prowadzących do wpisów oraz linków zwrotnych. Taki kanał przyspieszy ich indeksację. Taki kanał da się także utworzyć korzystając z darmowych narzędzi dostępnych on-line.

 

Dodaj komentarzSzukaj

Najnowsze komentarze

Chmura tagów

Indeksowanie witryn.

    Indeksowanie stron internetowych jest zadaniem, które wykonywane jest przez roboty wyszukiwarek, które co jakiś czas pojawiają się na każdej stronie. Roboty indeksujące w momencie pojawienia się na witrynie natychmiastowo przystępują do analizowania treści na niej się znajdujących. To jednak nie wszystko czym się zajmują. Pod uwagę biorą także takie aspekty jak składnia oraz rodzaj znaczników, którymi treść jest objęta. Warto wiedzieć, co robić by niektóre elementy zostały lepiej zauważone przez roboty. Szczególnie są one wrażliwe na znaki semantyczne oraz . Warto jest więc umieszczać je w najbardziej newralgicznych miejscach naszej strony internetowej. Roboty indeksujące są ciekawym pomysłem największych na świecie wyszukiwarek internetowych. Są to nic innego jak specjalne programy, które są uruchomiana i kierowane na stronę, która charakteryzuje się dużą zawartością linków zewnętrznych. Najczęściej roboty swoją pracę rozpoczynają na katalogach stron. Tam linków jest zdecydowanie najwięcej. Jest to najlepsze miejsce na początek. Oczywiście początkiem pracy każdego robota indeksującego jest taki katalog, który jest bardzo mocno promowany przez daną wyszukiwarkę. Samo indeksowanie polega na zapisywaniu w bazie wyszukiwarki naszej witryny, która trafia do grupy stron z takimi samymi przeanalizowanymi frazami. Potem na podstawie tych danych ustalana jest jej pozycja w wynikach organicznych. Wielu pozycjonerów wiele dałoby za to by wiedzieć jakimi algorytmami kierują się wyszukiwarki przy programowaniu robotów. Niestety jednak wiedza ta jest dla niemal wszystkich ogromną tajemnicą. Można powiedzieć, że wszystkie algorytmy znane są tylko kilku wysoko postawionym osobom w wyszukiwarkach. Tajemnica ta jest pilnie strzeżona i raczej nie wpływa na światło dzienne. Jeżeli już wypłynie to i tak algorytmy zmieniane są co jakiś czas i wszystko wtedy trzeba zaczynać od nowa. Mimo wszystko pozycjonerzy starają się wymieniać doświadczeniami i przemyśleniami na specjalistycznych forach. Często jest to bardzo pomocne.