Jak opis strony internetowej wpływa na pozycjonowanie.

Pozycjonerzy uważają, że opis strony już od dawna nie ma większego znaczenia jeśli chodzi o pozycjonowanie stron internetowych. Nie oznacza to jednak, że można sobie pozwolić na lekceważenie go i wykonywanie go byle jak. Jest to bardzo istotny dla internautów, którzy widzą go w momencie wpisywania określonej frazy i pojawienia się wyników organicznych. Oryginalność jest ceniona więc warto decydować się na tworzenie opisów unikalnych, które się nigdy nie powtarzają. Opisy tego rodzaju niekoniecznie muszą być bogate w słowa kluczowe, pod które zamierzamy pozycjonować naszą witrynę internetową. Lepszym rozwiązaniem jest dołożenie wszelkich starań dzięki którym powstanie opis przyjemny dla internauty. Tekst taki nie powinien przekraczać stu pięćdziesięciu znaków.

Jeżeli będzie dłuższy nie zostanie wyświetlony od razu. Internautom rzadko chce się rozwijać taki tekst, więc lepiej, żeby mieściło się on w tych właśnie ramach. Choć opisy nie pełnią już tak kluczowej roli w niektórych wyszukiwarkach dalej są one brane pod uwagę. Dobrze jest więc umieścić słowo kluczowe na początku opisu. Na pewno nie należy ich powtarzać zbyt często, gdyż nie będzie to dobrze widziane przez roboty indeksujące. Maksymalna ilość powtórzeń szacowana jest na dwa lub trzy. Jeżeli będzie ich więcej niektóre wyszukiwarki, które są wyczulone na to zjawisko mogą uznać, że mają do czynienia ze spamem. Jeżeli słowo kluczowe będzie się powtarzało w tekście opisu trzeba zrobić wszystko by doszło do ich oddzielenia innymi wyrazami. Na pewno nie do przyjęcia jest opis, który będzie się składał jedynie z wypisanych słów kluczowych. Nie należy dokonywać takich zabiegów, ponieważ mogą one przynieść więcej strat niż korzyści dla naszej witryny. Roboty indeksujące stracą zaufanie do takiej strony, która próbuje sztucznie wpływać na swoją pozycję oraz wyniki indeksacji. Zasada umiaru jest tutaj podstawą w stworzeniu prawidłowego opisu.

Dodaj komentarzSzukaj

Najnowsze komentarze

Chmura tagów

Indeksowanie witryn.

    Indeksowanie stron internetowych jest zadaniem, które wykonywane jest przez roboty wyszukiwarek, które co jakiś czas pojawiają się na każdej stronie. Roboty indeksujące w momencie pojawienia się na witrynie natychmiastowo przystępują do analizowania treści na niej się znajdujących. To jednak nie wszystko czym się zajmują. Pod uwagę biorą także takie aspekty jak składnia oraz rodzaj znaczników, którymi treść jest objęta. Warto wiedzieć, co robić by niektóre elementy zostały lepiej zauważone przez roboty. Szczególnie są one wrażliwe na znaki semantyczne oraz . Warto jest więc umieszczać je w najbardziej newralgicznych miejscach naszej strony internetowej. Roboty indeksujące są ciekawym pomysłem największych na świecie wyszukiwarek internetowych. Są to nic innego jak specjalne programy, które są uruchomiana i kierowane na stronę, która charakteryzuje się dużą zawartością linków zewnętrznych. Najczęściej roboty swoją pracę rozpoczynają na katalogach stron. Tam linków jest zdecydowanie najwięcej. Jest to najlepsze miejsce na początek. Oczywiście początkiem pracy każdego robota indeksującego jest taki katalog, który jest bardzo mocno promowany przez daną wyszukiwarkę. Samo indeksowanie polega na zapisywaniu w bazie wyszukiwarki naszej witryny, która trafia do grupy stron z takimi samymi przeanalizowanymi frazami. Potem na podstawie tych danych ustalana jest jej pozycja w wynikach organicznych. Wielu pozycjonerów wiele dałoby za to by wiedzieć jakimi algorytmami kierują się wyszukiwarki przy programowaniu robotów. Niestety jednak wiedza ta jest dla niemal wszystkich ogromną tajemnicą. Można powiedzieć, że wszystkie algorytmy znane są tylko kilku wysoko postawionym osobom w wyszukiwarkach. Tajemnica ta jest pilnie strzeżona i raczej nie wpływa na światło dzienne. Jeżeli już wypłynie to i tak algorytmy zmieniane są co jakiś czas i wszystko wtedy trzeba zaczynać od nowa. Mimo wszystko pozycjonerzy starają się wymieniać doświadczeniami i przemyśleniami na specjalistycznych forach. Często jest to bardzo pomocne.