Laik w świecie pozycjonowania

Dla przeciętnego użytkownika sieci wszystkie specjalistyczne wyrażenia związane z zagadnieniami SEO wyglądają tajemniczo i przyprawiają o zawrót głowy. Wystarczy wymienić choćby kilka z nich, aby osoba, która na co dzień rzadko korzysta z internetu, a jeśli już to tylko do odbierania poczty elektronicznej i oglądania filmów dostała dreszczy. Na przykład: co to są algorytmy wyszukiwania? Do czego służy optymalizacja kodu strony internetowej? I dlaczego pozycjonowanie w ogóle jest takie ważne? Dla specjalisty SEO wszystkie te określenia są podstawami, więc trudno mu wyobrazić sobie, że ktoś ich nie rozumie, a tym bardziej nie zna. Jest jednak wiele takich osób, które z pozycjonowaniem do tej pory nie mały nic do czynienia, a z jakichś powodów muszą zgłębić ten temat. Należą do nich chociażby ci, którzy właśnie otwarli sklep internetowy lub chcą za pomocą swojej strony zaoferować jakieś usługi.

Tłumaczenie, na czym polega pozycjonowanie, należałoby zacząć od pytania, czy korzystają z wyszukiwarek. Na pewno tak, bo przecież internet służy przede wszystkim do poszukiwania interesujących informacji. Wpisują zatem w oknie wyszukiwarki stosowną frazę i co się dzieje? Pojawiają się wyniki wyszukiwania w postaci listy adresów stron, na których dana fraza występuje. Na tych stronach użytkownik najprawdopodobniej znajdzie poszukiwaną informację. Lista adresów bywa długa, więc przegląda się zwykle tylko kilka pierwszych stron. Pozycjonowanie służy do tego, aby nasza strona znalazła się właśnie na nich. Właściwie chyba każdy z nas przyzna że szukając informacji na jakiś temat rzadko niezmiernie zagląda dalej niż na 5 stronę. Tak więc można powiedzieć że strony, które się tam znajdują niemalże nie istnieją. Bo strona, która nie generuje ruchu, nie ma specjalnie sensu istnienia. Chyba że właściciel jest zapalonym hobbystom i nie zależy mu na czytelnikach, ale jednak większość stron jest robiona po to żeby ktoś to czytał jak i również nie ma co ukrywać po to żeby zarabiać.

Dodaj komentarzSzukaj

Najnowsze komentarze

Chmura tagów

Indeksowanie witryn.

    Indeksowanie stron internetowych jest zadaniem, które wykonywane jest przez roboty wyszukiwarek, które co jakiś czas pojawiają się na każdej stronie. Roboty indeksujące w momencie pojawienia się na witrynie natychmiastowo przystępują do analizowania treści na niej się znajdujących. To jednak nie wszystko czym się zajmują. Pod uwagę biorą także takie aspekty jak składnia oraz rodzaj znaczników, którymi treść jest objęta. Warto wiedzieć, co robić by niektóre elementy zostały lepiej zauważone przez roboty. Szczególnie są one wrażliwe na znaki semantyczne oraz . Warto jest więc umieszczać je w najbardziej newralgicznych miejscach naszej strony internetowej. Roboty indeksujące są ciekawym pomysłem największych na świecie wyszukiwarek internetowych. Są to nic innego jak specjalne programy, które są uruchomiana i kierowane na stronę, która charakteryzuje się dużą zawartością linków zewnętrznych. Najczęściej roboty swoją pracę rozpoczynają na katalogach stron. Tam linków jest zdecydowanie najwięcej. Jest to najlepsze miejsce na początek. Oczywiście początkiem pracy każdego robota indeksującego jest taki katalog, który jest bardzo mocno promowany przez daną wyszukiwarkę. Samo indeksowanie polega na zapisywaniu w bazie wyszukiwarki naszej witryny, która trafia do grupy stron z takimi samymi przeanalizowanymi frazami. Potem na podstawie tych danych ustalana jest jej pozycja w wynikach organicznych. Wielu pozycjonerów wiele dałoby za to by wiedzieć jakimi algorytmami kierują się wyszukiwarki przy programowaniu robotów. Niestety jednak wiedza ta jest dla niemal wszystkich ogromną tajemnicą. Można powiedzieć, że wszystkie algorytmy znane są tylko kilku wysoko postawionym osobom w wyszukiwarkach. Tajemnica ta jest pilnie strzeżona i raczej nie wpływa na światło dzienne. Jeżeli już wypłynie to i tak algorytmy zmieniane są co jakiś czas i wszystko wtedy trzeba zaczynać od nowa. Mimo wszystko pozycjonerzy starają się wymieniać doświadczeniami i przemyśleniami na specjalistycznych forach. Często jest to bardzo pomocne.