Linkowanie.

Linkowanie jest bardzo ważne z punktu widzenia pozycjonowania stron internetowych. Wszystko dlatego, że linki są sposobem na przemieszczenie się po witrynie robotów odpowiedzialnych za zbieranie informacji na podstawie których później ustalane są wyniki organiczne pod daną frazę. Każdego rodzaju link powinien być ważny. Nie ma znaczenia czy mowa jest o linkach wewnętrznych czy też zewnętrznych. Linki wewnętrzne są bardzo często lekceważone i traktowane po macoszemu. Nie powinna taka postawa mieć miejsca, ponieważ linki takie dla robotów są niezwykle pomocne po poruszaniu się po całej stronie i w zbieraniu jak największej ilości cennych informacji. Linki wewnętrzne odpowiadają także za prawidłową nawigację.

Jeżeli są dobrze zastosowane internauta nie ma trudności w poruszaniu się po kolejnych podstronach. Dla każdego robota indeksującego bardzo ważne są nie tylko same linki ,ale także ich opisy. One są jakby zapowiedzią tego, czego robot, ale także sam użytkownik może się spodziewać, gdy kliknie w dany odnośnik. Opisy linków dają robotom indeksującym możliwość ocenienia z jakimi słowami warto powiązać link. Będzie to użyteczne również dla samego internauty, który dzięki temu szybciej odnajdzie to, czego poszukuje. Twórcy stron internetowych, którzy dopiero zaczynają przygodę ze swoim fachem bardzo często zadają pytanie, gdzie warto umieszczać linki wewnętrzne. Można to robić oczywiście jedynie w nawigacji serwisu, choć nie jest to rozwiązanie, które jest optymalne. Dobrze jest także linki umieszczać także bezpośrednio w samej treści, która znajduje się na stronie. Roboty sieciowe, co jest ważne podkreślenia analizują nie tylko treść samego anchoru, ale także treść, która znajduje się zarówno z prawej jak i z lewej jego strony. W czasie linkowania nie należy umieszczać na stronie tak zwanych linków pustych, czyli takich, które nie posiadają opisów. Są one praktycznie bezwartościowe i nie są brane pod uwagę przez roboty indeksujące. Trzeba się ich wystrzegać.

3 odpowiedzi na „Linkowanie.

Dodaj komentarzSzukaj

Najnowsze komentarze

Chmura tagów

Indeksowanie witryn.

    Indeksowanie stron internetowych jest zadaniem, które wykonywane jest przez roboty wyszukiwarek, które co jakiś czas pojawiają się na każdej stronie. Roboty indeksujące w momencie pojawienia się na witrynie natychmiastowo przystępują do analizowania treści na niej się znajdujących. To jednak nie wszystko czym się zajmują. Pod uwagę biorą także takie aspekty jak składnia oraz rodzaj znaczników, którymi treść jest objęta. Warto wiedzieć, co robić by niektóre elementy zostały lepiej zauważone przez roboty. Szczególnie są one wrażliwe na znaki semantyczne oraz . Warto jest więc umieszczać je w najbardziej newralgicznych miejscach naszej strony internetowej. Roboty indeksujące są ciekawym pomysłem największych na świecie wyszukiwarek internetowych. Są to nic innego jak specjalne programy, które są uruchomiana i kierowane na stronę, która charakteryzuje się dużą zawartością linków zewnętrznych. Najczęściej roboty swoją pracę rozpoczynają na katalogach stron. Tam linków jest zdecydowanie najwięcej. Jest to najlepsze miejsce na początek. Oczywiście początkiem pracy każdego robota indeksującego jest taki katalog, który jest bardzo mocno promowany przez daną wyszukiwarkę. Samo indeksowanie polega na zapisywaniu w bazie wyszukiwarki naszej witryny, która trafia do grupy stron z takimi samymi przeanalizowanymi frazami. Potem na podstawie tych danych ustalana jest jej pozycja w wynikach organicznych. Wielu pozycjonerów wiele dałoby za to by wiedzieć jakimi algorytmami kierują się wyszukiwarki przy programowaniu robotów. Niestety jednak wiedza ta jest dla niemal wszystkich ogromną tajemnicą. Można powiedzieć, że wszystkie algorytmy znane są tylko kilku wysoko postawionym osobom w wyszukiwarkach. Tajemnica ta jest pilnie strzeżona i raczej nie wpływa na światło dzienne. Jeżeli już wypłynie to i tak algorytmy zmieniane są co jakiś czas i wszystko wtedy trzeba zaczynać od nowa. Mimo wszystko pozycjonerzy starają się wymieniać doświadczeniami i przemyśleniami na specjalistycznych forach. Często jest to bardzo pomocne.