Meta tagi dla pozycjonowania.

Meta tagi, które zostaną sporządzone prawidłowo na pewno przyczynią się do tego, że nasza strona internetowa będzie lepiej przyjmowana przez wyszukiwarki. Choć w ostatnich czasach najpopularniejsza w Polsce wyszukiwarka Google nie przywiązuje już tak wielkiej wagi do tagu description. Ma on mniejsze znaczenie niż choćby nawet tag title.

Zawartość znacznika descpritpion jest wyświetlana przez wyszukiwarki w swoich wynikach. Choć dla Google w praktyce znacznik ten nie ma większego znaczenia jest bardzo przydatny w realizacji innych zadań. Na przykład Google bardzo często posługuje się nim jako źródło opisu strony w wynikach wyszukiwania. W internecie nie brakuje wzorów, jakimi warto się posługiwać w sporządzaniu prawidłowego opisu. Powinien on w pierwszym słowie zawierać słowo kluczowe. Maksymalna ilość fraz to dwie lub trzy. Dobry opis powinien także składać się z około stu pięćdziesięciu znaków (wliczając w to spacje). Źle skontrowany opis składa się jedynie ze słów kluczowych. Tag opisu nie służy do wykonywania takich wpisów, które są kompletnie nieprzydatne użytkownikom jak i robotom indeksującym. Do wymienienia słów kluczowych służy inny znacznik- meta keywords. Meta tag ten nie już od dawna obowiązkowy, ponieważ Google poinformowało oficjalnie, że nie bierze go pod uwagę przy ustalaniu rankingu stron. Trzeba jednak pamiętać, że Google, choć ma dziewięćdziesiąt osiem udziałów w polskim rynku nie jest jedyną wyszukiwarką na świecie. Wstawienie takiego metatagu nie jest wielkim wysiłkiem, więc warto poświęcić dwie lub trzy minuty na jego zamieszczenie w sekcji head. Tag ten podobnie zresztą jak wszystkie inne taki warto opracować jeszcze na etapie optymalizacji strony. Podsumowując metatagi straciły już znaczenie dla pozycjonowania. Jednak w dalszym ciągu pełnią rolę informacyjną. Łatwo dzięki nim dowiedzieć się pod jaką stronę pozycjonują się dane. Przejrzystość w kodzie strony jest dobrze widziana przez roboty przeprowadzające indeksację.

Dodaj komentarzSzukaj

Najnowsze komentarze

Chmura tagów

Indeksowanie witryn.

    Indeksowanie stron internetowych jest zadaniem, które wykonywane jest przez roboty wyszukiwarek, które co jakiś czas pojawiają się na każdej stronie. Roboty indeksujące w momencie pojawienia się na witrynie natychmiastowo przystępują do analizowania treści na niej się znajdujących. To jednak nie wszystko czym się zajmują. Pod uwagę biorą także takie aspekty jak składnia oraz rodzaj znaczników, którymi treść jest objęta. Warto wiedzieć, co robić by niektóre elementy zostały lepiej zauważone przez roboty. Szczególnie są one wrażliwe na znaki semantyczne oraz . Warto jest więc umieszczać je w najbardziej newralgicznych miejscach naszej strony internetowej. Roboty indeksujące są ciekawym pomysłem największych na świecie wyszukiwarek internetowych. Są to nic innego jak specjalne programy, które są uruchomiana i kierowane na stronę, która charakteryzuje się dużą zawartością linków zewnętrznych. Najczęściej roboty swoją pracę rozpoczynają na katalogach stron. Tam linków jest zdecydowanie najwięcej. Jest to najlepsze miejsce na początek. Oczywiście początkiem pracy każdego robota indeksującego jest taki katalog, który jest bardzo mocno promowany przez daną wyszukiwarkę. Samo indeksowanie polega na zapisywaniu w bazie wyszukiwarki naszej witryny, która trafia do grupy stron z takimi samymi przeanalizowanymi frazami. Potem na podstawie tych danych ustalana jest jej pozycja w wynikach organicznych. Wielu pozycjonerów wiele dałoby za to by wiedzieć jakimi algorytmami kierują się wyszukiwarki przy programowaniu robotów. Niestety jednak wiedza ta jest dla niemal wszystkich ogromną tajemnicą. Można powiedzieć, że wszystkie algorytmy znane są tylko kilku wysoko postawionym osobom w wyszukiwarkach. Tajemnica ta jest pilnie strzeżona i raczej nie wpływa na światło dzienne. Jeżeli już wypłynie to i tak algorytmy zmieniane są co jakiś czas i wszystko wtedy trzeba zaczynać od nowa. Mimo wszystko pozycjonerzy starają się wymieniać doświadczeniami i przemyśleniami na specjalistycznych forach. Często jest to bardzo pomocne.