Optymalizacja treści. Wpływ tego procesu na pozycjonowanie.

Optymalizacja treści znajdujących się na stronach internetowych ma znaczenie dla skuteczności pozycjonowania. Umieszczając treści na stronach należy pamiętać o kilku wskazówkach, które sprawią, że tekst będzie bardziej odpowiadał robotom odpowiedzialnym za zbieranie informacji o witrynie. Jedną z pomocny wskazówek jest pamiętanie o umieszczaniu na stronie tekstów posiadających znaki semantyczne. Bardzo ważne dla wyszukiwarek są także nagłówki. Ten o największej mocy to nagłówek h1. Należy używać go rzadko i w odpowiednich miejscach. Nadużywanie go nie prowadzi pozytywnych relacji z robotami indeksującymi. Kilka razy za to można używać pozostałych nagłówkowych. Mamy ich do wyboru pięć. Trzeba jednak pamiętać o tym by były ustawiane logicznie, czyli od największego do najmniejszego.

Treść strony należy umieszczać w akapitach <p> używając przy tym pogrubienia <strong> oraz pochylenia <em> dla najważniejszych słów. Na efektywniejsze pozycjonowanie wpływ ma również umieszczenie w opisach obrazków słów kluczowych. Z samymi słowami kluczowymi w tekście nie należy zbytnio przesadzać, ponieważ powinna być zachowana ich proporcja. Utarło się, że ich nasycenie powinno wynosić od trzech do sześciu procent treści zawartych na podstronie. Dobrą praktyką jest konstruowanie takich tekstów, które słowa kluczowe będą miały rozmieszczone we wszystkich swoich częściach. Słowo kluczowe na początku, w środku i na końcu dobrze się prezentuje. Optymalnym rozwiązaniem jest także to, by słowa kluczowe były wstawiane w sposób naturalny. Wtedy to tekst jest dobry zarówno dla robotów indeksujących jak i dla samych czytelników. Teksty przecież przede wszystkim powinny być tworzone właśnie z myślą o nich. Wyjątkiem są strony zapleczowe, które są bardzo rzadko otwierane i czytywane przez ludzi. One są nastawione przede wszystkim na roboty indeksujące. Tutaj jakość tekstów nie musi być wysoka. Raczej liczy się zachowanie wszystkich czynników pomagających robotom w wykonywaniu ich pracy.

Dodaj komentarzSzukaj

Najnowsze komentarze

Chmura tagów

Indeksowanie witryn.

    Indeksowanie stron internetowych jest zadaniem, które wykonywane jest przez roboty wyszukiwarek, które co jakiś czas pojawiają się na każdej stronie. Roboty indeksujące w momencie pojawienia się na witrynie natychmiastowo przystępują do analizowania treści na niej się znajdujących. To jednak nie wszystko czym się zajmują. Pod uwagę biorą także takie aspekty jak składnia oraz rodzaj znaczników, którymi treść jest objęta. Warto wiedzieć, co robić by niektóre elementy zostały lepiej zauważone przez roboty. Szczególnie są one wrażliwe na znaki semantyczne oraz . Warto jest więc umieszczać je w najbardziej newralgicznych miejscach naszej strony internetowej. Roboty indeksujące są ciekawym pomysłem największych na świecie wyszukiwarek internetowych. Są to nic innego jak specjalne programy, które są uruchomiana i kierowane na stronę, która charakteryzuje się dużą zawartością linków zewnętrznych. Najczęściej roboty swoją pracę rozpoczynają na katalogach stron. Tam linków jest zdecydowanie najwięcej. Jest to najlepsze miejsce na początek. Oczywiście początkiem pracy każdego robota indeksującego jest taki katalog, który jest bardzo mocno promowany przez daną wyszukiwarkę. Samo indeksowanie polega na zapisywaniu w bazie wyszukiwarki naszej witryny, która trafia do grupy stron z takimi samymi przeanalizowanymi frazami. Potem na podstawie tych danych ustalana jest jej pozycja w wynikach organicznych. Wielu pozycjonerów wiele dałoby za to by wiedzieć jakimi algorytmami kierują się wyszukiwarki przy programowaniu robotów. Niestety jednak wiedza ta jest dla niemal wszystkich ogromną tajemnicą. Można powiedzieć, że wszystkie algorytmy znane są tylko kilku wysoko postawionym osobom w wyszukiwarkach. Tajemnica ta jest pilnie strzeżona i raczej nie wpływa na światło dzienne. Jeżeli już wypłynie to i tak algorytmy zmieniane są co jakiś czas i wszystko wtedy trzeba zaczynać od nowa. Mimo wszystko pozycjonerzy starają się wymieniać doświadczeniami i przemyśleniami na specjalistycznych forach. Często jest to bardzo pomocne.