Prowadzenie blogów

Wyróżniamy blogi indywidualne, zespołowe, dynamiczne, statyczne itd. Czy zatem prowadzących bloga www można uznać za dziennikarzy? „33% blogerów uważa się za dziennikarzy internetowych. Wśród czytelników jest jeszcze mniej osób twierdzących, że autorzy internetowych dzienników to redaktorzy (26,5%). To wnioski wypływające z badań polskiej blogosfery, które przeprowadziłem w 2010 roku. ”  – czytamy na stronie internetowej e-redaktor.pl. Autor podkreśla przy tym, że jeszcze dwa lata wcześniej liczba osób, które były skłonne nadać blogerom status dziennikarzy wynosiła tylko 14 proc. Ten fakt może wynikać również z ciągle wzrastającej popularności blogów. Dziennikarstwo w internetjest nie tylko publikowaniem jakiś informacji, ale przede wszystkim ich zdobywaniem. Dlatego dlaczego nie uznać za dziennikarzy osoby prowadzące blogi informacyjne, publikujące własne artykuły, felietony, a nawet wywiady z ciekawymi i znanymi w światku lokalnym ludźmi? Może nie jest to dziennikarstwo profesjonalne, ale jednak w pewnym stopniu jest to dziennikarstwo samo w sobie.

Generalnie takie blogi można by powiedzieć że pozycjonują się same. Jeżeli ktoś ma dużą grupę czytelników, to spokojnie może się spodziewać tego że każdy kolejny jego artykuł będzie polecany dalej przez czytelników. To najbardziej naturalna metoda na budowanie sobie linków do swojej strony. Niestety to co wydaje się proste w rzeczywistości wcale takie łatwe nie jest. Zwłaszcza na początku będziemy musieli zadbać o jakieś metody, które pomogą nam ściągnąć pierwszych czytających. Tutaj z pomocą przychodzi zdecydowanie facebook czy inne tego typu portale społecznościowe. Dzięki temu publikując tam link do naszego wpisu, za pomocą wirusowego marketingu dotrze on do wielu ludzi. To zdecydowanie najprostsza metoda na dotarcie do nowych czytelników. Jednak dużo zależy od tematyki, nie każdy będzie w stanie zaakcpetować wszystkie informację, dlatego nie można liczyć na to że każdy z naszych znajomych zajrzy na naszą stronę internetową.

Dodaj komentarzSzukaj

Najnowsze komentarze

Chmura tagów

Indeksowanie witryn.

    Indeksowanie stron internetowych jest zadaniem, które wykonywane jest przez roboty wyszukiwarek, które co jakiś czas pojawiają się na każdej stronie. Roboty indeksujące w momencie pojawienia się na witrynie natychmiastowo przystępują do analizowania treści na niej się znajdujących. To jednak nie wszystko czym się zajmują. Pod uwagę biorą także takie aspekty jak składnia oraz rodzaj znaczników, którymi treść jest objęta. Warto wiedzieć, co robić by niektóre elementy zostały lepiej zauważone przez roboty. Szczególnie są one wrażliwe na znaki semantyczne oraz . Warto jest więc umieszczać je w najbardziej newralgicznych miejscach naszej strony internetowej. Roboty indeksujące są ciekawym pomysłem największych na świecie wyszukiwarek internetowych. Są to nic innego jak specjalne programy, które są uruchomiana i kierowane na stronę, która charakteryzuje się dużą zawartością linków zewnętrznych. Najczęściej roboty swoją pracę rozpoczynają na katalogach stron. Tam linków jest zdecydowanie najwięcej. Jest to najlepsze miejsce na początek. Oczywiście początkiem pracy każdego robota indeksującego jest taki katalog, który jest bardzo mocno promowany przez daną wyszukiwarkę. Samo indeksowanie polega na zapisywaniu w bazie wyszukiwarki naszej witryny, która trafia do grupy stron z takimi samymi przeanalizowanymi frazami. Potem na podstawie tych danych ustalana jest jej pozycja w wynikach organicznych. Wielu pozycjonerów wiele dałoby za to by wiedzieć jakimi algorytmami kierują się wyszukiwarki przy programowaniu robotów. Niestety jednak wiedza ta jest dla niemal wszystkich ogromną tajemnicą. Można powiedzieć, że wszystkie algorytmy znane są tylko kilku wysoko postawionym osobom w wyszukiwarkach. Tajemnica ta jest pilnie strzeżona i raczej nie wpływa na światło dzienne. Jeżeli już wypłynie to i tak algorytmy zmieniane są co jakiś czas i wszystko wtedy trzeba zaczynać od nowa. Mimo wszystko pozycjonerzy starają się wymieniać doświadczeniami i przemyśleniami na specjalistycznych forach. Często jest to bardzo pomocne.