Reklama w branży usługowej

Niezależnie od branży, w jakiej działasz, dobrą formą promocji, jest reklama internetowa twoich usług. W zależności od rynku, może to być reklama o zasięgu lokalnym, lub ogólnopolskim. Kiedy jednak jesteś lokalnym przedsiębiorcą, wystarczy ci zasięg regionalny. Reklamę możesz zamieścić na stronie twojego miasta, lokalnego radia. Bardzo często właściciele firm, organizują liczne konkursy, które maja skłonić potencjalnych klientów do skorzystania z ich usług. Nagrody, to również możliwość uzyskania wielu zniżek, a nawet bezpłatnych konsultacji (na przykład w gabinetach kosmetycznych, czy salonach fryzjerskich) Zamiast reklamy planszowej, możesz wykorzystać własna stronę internetową, a na lokalnej witrynie miasta, zamieścić do niej link. Kiedy prowadzisz usługi fryzjerskie dobrze, aby na twojej stronie, znalazła się galeria zdjęć, opis produktów, na których pracujesz, a także sposób w jaki klienci mogą zapisać się na wizytę w salonie.

Galeria zdjęć, powinna być podzielona tematycznie, fryzury wieczorowe, włosy długie, krótkie, koloryzacja. Pamiętaj, ze jeśli uwieczniłaś na fotografii swoje klientki, musisz poprosić o wyrażenie zgody na umieszczenie ich wizerunku na twojej stronie. W przeciwnym wypadku, możesz narazić się nie małe kłopoty. Aby zachęcić klientki do odwiedzin w twoim salonie, możesz wprowadzić opcję newslettera. Każda osoba, która się do niego zapisze, otrzyma na przykład rabat na wykonywane usługi .Za pomocą newslettera, możesz wysyłać klientkom informacje o promocjach i akcjach organizowanych przez twój salon. Ważne jest, aby twoja strona internetowa była na bieżąco aktualizowana. Możesz zamieszczać tam różne informacje o nowych trendach w modzie, sposobach pielęgnacji włosów. Rób to tak często, jak to możliwe. Dzięki temu strona zyska dużą ilość odwiedzających. Taka witrynę możesz zrobić sama, korzystając z dostępnych w Internecie szablonów. Jeśli chcesz, by była bardziej rozbudowana, skorzystaj z  wyspecjalizowanych firm, które znajdziesz w Internecie.

 

Dodaj komentarzSzukaj

Najnowsze komentarze

Chmura tagów

Indeksowanie witryn.

    Indeksowanie stron internetowych jest zadaniem, które wykonywane jest przez roboty wyszukiwarek, które co jakiś czas pojawiają się na każdej stronie. Roboty indeksujące w momencie pojawienia się na witrynie natychmiastowo przystępują do analizowania treści na niej się znajdujących. To jednak nie wszystko czym się zajmują. Pod uwagę biorą także takie aspekty jak składnia oraz rodzaj znaczników, którymi treść jest objęta. Warto wiedzieć, co robić by niektóre elementy zostały lepiej zauważone przez roboty. Szczególnie są one wrażliwe na znaki semantyczne oraz . Warto jest więc umieszczać je w najbardziej newralgicznych miejscach naszej strony internetowej. Roboty indeksujące są ciekawym pomysłem największych na świecie wyszukiwarek internetowych. Są to nic innego jak specjalne programy, które są uruchomiana i kierowane na stronę, która charakteryzuje się dużą zawartością linków zewnętrznych. Najczęściej roboty swoją pracę rozpoczynają na katalogach stron. Tam linków jest zdecydowanie najwięcej. Jest to najlepsze miejsce na początek. Oczywiście początkiem pracy każdego robota indeksującego jest taki katalog, który jest bardzo mocno promowany przez daną wyszukiwarkę. Samo indeksowanie polega na zapisywaniu w bazie wyszukiwarki naszej witryny, która trafia do grupy stron z takimi samymi przeanalizowanymi frazami. Potem na podstawie tych danych ustalana jest jej pozycja w wynikach organicznych. Wielu pozycjonerów wiele dałoby za to by wiedzieć jakimi algorytmami kierują się wyszukiwarki przy programowaniu robotów. Niestety jednak wiedza ta jest dla niemal wszystkich ogromną tajemnicą. Można powiedzieć, że wszystkie algorytmy znane są tylko kilku wysoko postawionym osobom w wyszukiwarkach. Tajemnica ta jest pilnie strzeżona i raczej nie wpływa na światło dzienne. Jeżeli już wypłynie to i tak algorytmy zmieniane są co jakiś czas i wszystko wtedy trzeba zaczynać od nowa. Mimo wszystko pozycjonerzy starają się wymieniać doświadczeniami i przemyśleniami na specjalistycznych forach. Często jest to bardzo pomocne.