Wpływ jakości domeny na skuteczne pozycjonownie.

Skuteczne pozycjonowanie stron interenetowych jest uzależnione od wielu czynników, które na pierwszy rzut oka nie odgrywają żadnej poważniejszej roli w tym skomplikowanym procesie. Nie należy jednak ich zbytnio lekceważyć, ponieważ w tych właśnie niepozornych szczegółach jest zawarta tajemnica skutecznego pozycjonowania stron internetowych. Pozycjonoawnie zaczyna się już na początku zakładania naszej strony internetowej. Istotną rolę ogrywa wybranie odpowiedniej nazwy domeny . Dobrze dobrana nazwa powinna się charakteryzować kilkoma podstawowymi cechami. Specjaliści z dziedziny pozycjonowania uważają, że wybierając nazwę domeny nie należy umieszczać w niej polskich znaków. Jak wynika ze statystyk polscy internauci z reguly nie wpisują polskich znaków w wyszukiwarkę.

Wybieranie polskich znaków jest także niekorzystne w dluższej perspetywie, ponieważ jeżeli dojdzie do tego, żę będziemy chcieli roszerzyć swoją działalność na rynki międzynarodowe będziemy mieli pewność, że nikt z zagranicznych klientów nie będzie miał ochoty na szukanie na swojej klawiaturze polskich znaków. Jeżeli zależy nam jedynie na uzyskaniu wysokiej pozycji dla polskiego internetu powinniśmy wykupywać domeny z zakończeniem pl. Jest ono naturalnym i najpopularniejszym zakończeniem w polskim internetcie. Jeżeli chcemy posiadać domenę z inną końcówką i tak musimy zdecydować się na wykonanie przekierowania 301 do promowanej wersji domeny. Przez wiele lat wydawało, że słowo kluczowe w nazwie domeny powinno być umieszczane obowiązkowo. Teraz nie jest to jednak konieczonścią. Oczywiście posiadanie go dobrze wpływa na skuteczność pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych. Minusem takiego rozwiązania jest jednak to, że przez posiadnie słowa kluczowego w nazwie staje się ona mniej oryginalna i rzadziej zapada odwiedzającym w pamięć. Z punktu widzenia słowo kluczowe zawsze będzie dobrze przyjmowane przez roboty indeksujące, które zanotują je w przeprowadzanej przez siebie analizie.

4 odpowiedzi na „Wpływ jakości domeny na skuteczne pozycjonownie.

Dodaj komentarzSzukaj

Najnowsze komentarze

Chmura tagów

Indeksowanie witryn.

    Indeksowanie stron internetowych jest zadaniem, które wykonywane jest przez roboty wyszukiwarek, które co jakiś czas pojawiają się na każdej stronie. Roboty indeksujące w momencie pojawienia się na witrynie natychmiastowo przystępują do analizowania treści na niej się znajdujących. To jednak nie wszystko czym się zajmują. Pod uwagę biorą także takie aspekty jak składnia oraz rodzaj znaczników, którymi treść jest objęta. Warto wiedzieć, co robić by niektóre elementy zostały lepiej zauważone przez roboty. Szczególnie są one wrażliwe na znaki semantyczne oraz . Warto jest więc umieszczać je w najbardziej newralgicznych miejscach naszej strony internetowej. Roboty indeksujące są ciekawym pomysłem największych na świecie wyszukiwarek internetowych. Są to nic innego jak specjalne programy, które są uruchomiana i kierowane na stronę, która charakteryzuje się dużą zawartością linków zewnętrznych. Najczęściej roboty swoją pracę rozpoczynają na katalogach stron. Tam linków jest zdecydowanie najwięcej. Jest to najlepsze miejsce na początek. Oczywiście początkiem pracy każdego robota indeksującego jest taki katalog, który jest bardzo mocno promowany przez daną wyszukiwarkę. Samo indeksowanie polega na zapisywaniu w bazie wyszukiwarki naszej witryny, która trafia do grupy stron z takimi samymi przeanalizowanymi frazami. Potem na podstawie tych danych ustalana jest jej pozycja w wynikach organicznych. Wielu pozycjonerów wiele dałoby za to by wiedzieć jakimi algorytmami kierują się wyszukiwarki przy programowaniu robotów. Niestety jednak wiedza ta jest dla niemal wszystkich ogromną tajemnicą. Można powiedzieć, że wszystkie algorytmy znane są tylko kilku wysoko postawionym osobom w wyszukiwarkach. Tajemnica ta jest pilnie strzeżona i raczej nie wpływa na światło dzienne. Jeżeli już wypłynie to i tak algorytmy zmieniane są co jakiś czas i wszystko wtedy trzeba zaczynać od nowa. Mimo wszystko pozycjonerzy starają się wymieniać doświadczeniami i przemyśleniami na specjalistycznych forach. Często jest to bardzo pomocne.