Zaplecze w kształcie piramidy.

Zaplecza piramidalne mają kilka cech, które sprawiają, zę warto się nad nimi poważnie zastanowić przy wyborze metody pozycjonowania swojej strony internetowej. Główną ich zaletą jest moc i bezpieczeństwo. Umiejętne linkowanie pomiędzy poszczególnymi poziomami w piramidzie charakteryzuje się przede wszystkim bezpieczeństwem dla pozycjonowanej strony. W takim zapleczu mamy do dyspozycji linki o różnej jakości. Dzięki temu możemy skorzystać z automatycznej budowy linków, która często jest niebezpieczeństwem dla witryny. Zaplecze piramidalne ogranicza ryzyko do zera.

Zastosowanie piramid wymaga przemyślenia wszystkich ,,za i przeciw”. Nie zawsze ich użycie jest rozsądnym wariantem. Piramidy wymagają zaangażowania dużej ilości czasu. Trzeba w nich działać na wyczucie. Trzeba dokładnie określić ilu poziomowa ma być nasza piramida. Kwestią delikatną jest również rozmieszczenie linków. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących ilości poziomów naszej piramidy. Wiadomą sprawą jest jednak to, że im jest ona większa tym trudniej sprawować nad nią stuprocentową kontrolę. Specjaliści zajmujący się na co dzień pozycjonowaniem stron internetowych uważają, że najlepsze piramidy to takie, które mają trzy lub cztery poziomy. Zaplecze w kształcie piramidy daje możliwość wykorzystywania linków gorszej jakości. Są one przydatne na najniższych stopniach naszej piramidy. Im wyższy stopień tym linki powinny być wyższej jakości. Zaletą piramid jest to, że linki gorszej jakości mimo tego, że biorą udział w pozycjonowaniu strony głównej tak naprawdę nie mają z nią żadnego kontaktu. Wszystko dlatego, że oddzielone są one przynajmniej dwoma poziomami i połączenie ich jest niemal niemożliwe. Zaplecze piramidalne zapewnia naszej stronie linki tematyczne, które są najlepsze dla strony. Co ważne zaplecze tego rodzaju jest znacznie trudniejsze do wykrycia przez schemat kołowy. Domeny w tym schemacie nie są ze sobą ściśle powiązane. Dzięki temu trudniej jest im wzbudzić podejrzenia robotów indeksujących wysyłanych przez wyszukiwarki.

 

Dodaj komentarzSzukaj

Najnowsze komentarze

Chmura tagów

Indeksowanie witryn.

    Indeksowanie stron internetowych jest zadaniem, które wykonywane jest przez roboty wyszukiwarek, które co jakiś czas pojawiają się na każdej stronie. Roboty indeksujące w momencie pojawienia się na witrynie natychmiastowo przystępują do analizowania treści na niej się znajdujących. To jednak nie wszystko czym się zajmują. Pod uwagę biorą także takie aspekty jak składnia oraz rodzaj znaczników, którymi treść jest objęta. Warto wiedzieć, co robić by niektóre elementy zostały lepiej zauważone przez roboty. Szczególnie są one wrażliwe na znaki semantyczne oraz . Warto jest więc umieszczać je w najbardziej newralgicznych miejscach naszej strony internetowej. Roboty indeksujące są ciekawym pomysłem największych na świecie wyszukiwarek internetowych. Są to nic innego jak specjalne programy, które są uruchomiana i kierowane na stronę, która charakteryzuje się dużą zawartością linków zewnętrznych. Najczęściej roboty swoją pracę rozpoczynają na katalogach stron. Tam linków jest zdecydowanie najwięcej. Jest to najlepsze miejsce na początek. Oczywiście początkiem pracy każdego robota indeksującego jest taki katalog, który jest bardzo mocno promowany przez daną wyszukiwarkę. Samo indeksowanie polega na zapisywaniu w bazie wyszukiwarki naszej witryny, która trafia do grupy stron z takimi samymi przeanalizowanymi frazami. Potem na podstawie tych danych ustalana jest jej pozycja w wynikach organicznych. Wielu pozycjonerów wiele dałoby za to by wiedzieć jakimi algorytmami kierują się wyszukiwarki przy programowaniu robotów. Niestety jednak wiedza ta jest dla niemal wszystkich ogromną tajemnicą. Można powiedzieć, że wszystkie algorytmy znane są tylko kilku wysoko postawionym osobom w wyszukiwarkach. Tajemnica ta jest pilnie strzeżona i raczej nie wpływa na światło dzienne. Jeżeli już wypłynie to i tak algorytmy zmieniane są co jakiś czas i wszystko wtedy trzeba zaczynać od nowa. Mimo wszystko pozycjonerzy starają się wymieniać doświadczeniami i przemyśleniami na specjalistycznych forach. Często jest to bardzo pomocne.